New Updated 24. 3. 2024

Prezentovali jsme elektrickou EX30 studentům UMPRUM

3 minutes read
Prezentovali jsme elektrickou EX30 studentům UMPRUM

Na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze hledí do budoucna. Pedagogové vědí, že aby mohli jejich studenti uspět v dnešním rychle se vyvíjejícím světě, musejí držet prst na tepu dobu. I proto se snaží na akademickou půdu přinášet neustále nové a nové technologie, včetně elektromobility.

Ve spolupráci se společností ČEZ se tak hned tři ateliéry UMPRUM věnují po celý semestr tématu elektromobility a dobíjecím stanicím blízké budoucnosti. Zatímco odborníci z ČEZu pomáhají studentům více s dobíjecími stanicemi, my jsme neváhali a studenty jsme na naší nové EX30 seznámili s tím, jak moderní elektromobily vypadají a fungují.

Prezentace vozu proběhla přímo před budovou UMPRUM na náměstí Jana Palacha v centru Prahy. Studenti měli možnost si auto prohlédnout zblízka zvenčí i zevnitř a zeptat se na technické detaily našeho odborníka, kterým byl člen prodejního týmu nových vozů z průhonické pobočky Oldřich Nevyjel. Milým překvapením byl nefalšovaný zájem dvacetiletých studentů o tuto elektrickou novinku, kdy si celou hodinu aktivně prohlíželi vůz a jeho funkcionality a také se doptávali na spoustu technických detailů. Po prohlídce vozu pak uvnitř budovy školy následovala přednáška zástupců společnosti ČEZ na téma elektromobilita a dobíjecí stanice.

Vysoká škola uměleckoprůmyslová se skládá z pěti kateder, které jsou tvořeny dohromady dvaceti pěti ateliéry. Vyučuje se v nich architektura, design, volné umění, užité umění a grafika ve studijním oboru výtvarná umění. Šestá katedra poskytuje výuku dějin a teorie umění včetně vlastního studijního programu. Škola klade velký důraz na kolektivní i mezioborovou spolupráci, na umělecký i teoretický výzkum, a samozřejmě také na spolupráci s aplikační sférou. Akcentuje jak originální uměleckou tvorbu, tak i témata společenské odpovědnosti a ekologické udržitelnosti. A my jsme rádi, že jí v tom s našimi vozy Volvo můžeme pomoci. Už teď připravujeme společně se zástupci školy další projekty.